Szkoła Podstawowa nr 2

 
Start Aktualności Gry i zabawy na Dzień Dziecka
Gry i zabawy na Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogdan Tchórz   
Środa, 05 Czerwiec 2013 09:43

Dzień Dziecka w tym roku wypadł w sobotę. Z tego też powodu wiele instytucji w naszym mieście, w tym szkoły, postanowiło obchodzić je 29 maja, tuż przed świętem Bożego Ciała i wolnym weekendem.

U nas tradycyjnie już od bardzo wielu lat Dzień Dziecka jest dniem sportu szkolnego. Korzystając z dobrej, słonecznej pogody dzieci razem ze swoimi nauczycielami wyszły na murawę nowo zbudowanego orlika, aby wziąć udział w przygotowanych dla nich konkurencjach sportowych. Każda klasa wchodząc na boisko niosła przed sobą nieduży transparent ze swoim emblematem.

Młodsze dzieci wzięły udział w turnieju rekreacyjno-sportowym, na który złożyły się konkurencje zręcznościowe: bieg z przeszkodami, rzut woreczkiem do celu, strzał piłką nożną do bramki i inne. Prócz małych zawodników, w konkurencjach brały także aktywny udział ich wychowawczynie. Starsi uczniowie biegali na czas, skakali w dal i rzucali na odległość skórzaną piłeczką.

Po zakończeniu zmagań wszystkie drużyny klasowe otrzymały dyplomy, woreczki z cukierkami oraz lody dla każdego zawodnika.

Zmieniony: Poniedziałek, 10 Czerwiec 2013 00:40
 

Wyszukiwanie:

Sonda

Jak spędzasz wolny czas?
 

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size